fbpx
Wnętrze sauny, dobór materiałów

Wnętrze sauny – ciemne czy jasne? A może sól himalajska? 

Projektując własna saunę warto wiedzieć o możliwościach jakie dają nam dostępne gatunki drewna wykorzystywane do produkcji boazerii i listew ławkowych. Dobrze jest tez znać dodatkowe rozwiązania, jakie poza naturalnym drewnem możemy zastosować w swoim domowym SPA.

Jasne wnętrze sauny uzyskamy wybierając klasyczny świerk skandynawski, sosnę, gładką, bezsęczną osikę czy tez drewno abachi. Przemawiać za wyborem mogą zarówno estetyka – świerk posiada sęki, pozostałe gatunki już ich nie mają lub mają mniej – tradycja – tradycyjne sauny fińskie w większości wykonywane były i są z osiki – praktyczne zastosowanie – drewno abachi stosuje się często do wykonywania ławek i oparć z uwagi na jego wolne nagrzewanie się.

Efekt brązowego lub nawet ciemnobrązowego wnętrza osiągniemy stosując albo gatunki drewna poddane obróbce termicznej: termo-osika, termo-abachi, termo-olcha lub naturalne, takie jak pięknie pachnący cedr kanadyjski czy tez jodła kanadyjska. 

Poza tradycyjnymi rozwiązaniami planując własną saunę możemy wybrać również rozwiązania dla bardziej wymagających lub poszukujących czegoś wyjątkowego. Coraz częściej Klienci decydują się na bardzo efektowne, ale również dodające dodatkowych właściwości leczniczych ściany z soli himalajskiej. Podświetlone w technologii LED ściany solne nadają saunie prawdziwie wyjątkowy, wręcz zjawiskowy klimat. Dodatkowym atutem w tym przypadku jest uwalnianie się podczas kąpieli saunowych jonów soli ze ścian, co bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. 

By nadać naszej saunie indywidualnego charakteru możemy wyłożyć ścianę za piecem saunowym kamieniem. 

Coraz częściej w saunach instalowane są lampy do koloroterapii lub podławkowe oświetlenie LED RGB.  

Przy doborze każdego z wymienionych elementów powinniśmy się kierować własnym poczuciem estetyki i spełnianiem oczekiwań zarówno swoich, jak i swojej rodziny. W naszym domowym SPA mamy czuć się wyjątkowo, odpoczywać i chętnie spędzać tam wolny czas.

Call Now Button