fbpx
Sauna a koronawirus 2021

Zamknięte SPA? Teleporady?! Wstrzymane zabiegi?

ZADBAJ O ZDROWIE W DOMU 

Sytuacja na świecie spowodowana trwającą od ponad roku pandemią koronawirusa sprawiła, że wiele osób nie ma możliwości, czasu i przestrzeni do dbania o swoje zdrowie, relaks czy efektywny odpoczynek. Zamknięte baseny, SPA i siłownie, brak dostępu do lekarzy i fizjoterapeutów, siedząca praca zdalna, negatywnie wpływają na nasze zdrowie. 

Jak zatem chroniąc się przed koronawirusem, nie zaniedbać jeszcze bardziej swojego zdrowia i nauczyć się efektywnie odpoczywać w tych trudnych dla nas wszystkich czasach? 

Czy można ustrzec się przed zakażeniem?

Własne domowe SPA – sauna fińska – leczenie ciepłem.

Leczenie ciepłem polega na bezpośrednim przekazywaniu ciepła z otoczenia lub za pomocą różnych urządzeń, w celu uzyskania ogólnego lub miejscowego przegrzania skóry, ciała czy całego organizmu. Do takiego przegrzania organizmu przy pomocy pieca i specjalnie przygotowanego pomieszczenia dochodzi właśnie w saunie fińskiej. Podczas odpoczynku w saunie następuje przegrzanie całego organizmu, zwiększa się przepływ krwi we wszystkich układach i narządach naszego ciała.

Sauna jako jeden z kilku możliwych zabiegów termolecznictwa, jest zabiegiem polegającym na zażywaniu kąpieli w gorącym powietrzu o zróżnicowanej wilgotności. Za pomocą cebra i chochli sami regulujemy wilgotność powietrza, a co za tym idzie również odczuwalność temperatury i poziom przegrzania.

Sauny nie należy traktować jako zakupionego w sklepie produktu, który jest lub nie jest nam potrzebny. Sauna fińska to inwestycja w zdrowie nasze i naszej rodziny, to inwestycja w nasz relaks, w jakość naszego życia.

Call Now Button