fbpx
Jak powstają stoły z żywicą

Proces tworzenia stołów z żywicą epoksydową jest zawsze wielką przygodą dla nas jak i dla naszych Klientów, do której z wielką przyjemnością ich zapraszamy. Tak naprawdę ostateczny efekt jest konsekwencją wyborów naszych Inwestorów, które to są okraszone naszą pracą.

Powstawanie stołu z żywicą można podzielić na 4 zasadnicze etapy:

1. Wybór przeznaczenia stołu i jego koncepcji wizualnej

Na początku całej przygody z przygotowaniem stołu z żywicą, Klient odpowiada na pytania dotyczące rodzaju stołu (stół do jadalni, stolik kawowy, konsola na biżuterię itd.) oraz z naszą pomocą przygotowuje jego wstępną koncepcję wizualną – tu ważne są takie czynniki jak wystrój pomieszczenia, w którym będzie docelowo zlokalizowany, kolorystyka pasująca do wymagań Inwestora itp.

2. Wybór drewna oraz dobór żywicy i dodatków

Wybór materiału do produkcji stołu jest w większości konsekwencja założeń przyjętych na poziomie etapu pierwszego. Jednak mając zaplanowana kolorystykę stołu oraz znając jego przeznaczenie możemy jeszcze lepiej dopasować odpowiedni gatunek drewna. Wybór jest nieograniczony: od gatunków europejskich po drewno egzotyczne. Od odcieni typowo brązowych, przez czerń, a nawet naturalną czerwień. Po wyborze gatunku drewna dopasowujemy do niego żywicę wraz z barwnikami oraz ewentualne dodatki, które mogą znaleźć się wewnątrz, zatopione w żywicy. I tu również możliwości są nieograniczone. Możemy zatopić w stole mech, amunicję, zdjęcia rodzinne, scenę z filmu czy nawet wykonać przed zalaniem graffiti czy ulubiony tatuaż. Na tym etapie również wraz z Klientem wybieramy nogi do stołu – to ważny element często nadający charakteru całej realizacji.

3. Przygotowanie stołu z żywicą

Na tym etapie rozpoczynają się prace typowo stolarskie. Materiał trafia do naszej pracowni, gdzie po wstępnej obróbce i wyrównaniu jest zalewany w odpowiednich miejscach żywicą. Po wylaniu kilku warstw żywicy i jej wyschnięciu następuje obróbka blatu czyli tzw. planowanie, szlifowanie i polerowanie. Gotowy blat mocowany jest na wcześniej wybranych nogach.

4. Radość z odbioru przygotowanej realizacji

Nasz ulubiony etap czyli uśmiech naszych Inwestorów, którzy otrzymują jedyny w swoim rodzaju, spersonalizowany i skrojony do ich potrzeb stół, który przez długie lata będzie cieszył oko ich, ich bliskich i znajomych oraz będzie nieodłącznym towarzyszem tych bardziej i mniej ważnych spotkań.

Call Now Button